Záštitu nad sérií těchto turnajů převzali:


Kamil Bortniczuk - ministr sportu a turistiky Polsko

Vážené hráčky, vážení hráči!

Dámy a pánové!

V letošním roce startuje další ročník série polsko-českých tenisových turnajů v kategorii do 12 let, nad kterým si rád vezmu čestnou záštitu.

Podpora sportu, zejména u dětí a mládeže, je jednou z priorit Ministerstva sportu a turistiky. Jsem rád, že rok od roku má stále více mladých sportovců možnost účastnit se mezinárodních závodů, zápolení se svými vrstevníky i se všemi emocemi provázejícími sportovní zápolení.

Historické úspěchy nejlepších polských tenistek - včetně toho největšího, kterým bylo nejvyšší umístění ve světovém žebříčku WTA Igy Świątekové - ukazují, že nasazení, vášeň a práce vedou k plnění sportovních snů již od útlého věku. Jsem přesvědčen, že historie současné nejlepší ženské hráčky na světě povede k ještě většímu zájmu o tenis v Polsku.

Pilotního programu Tennis Poland, který zahájilo ministerstvo sportu a turistiky a který se věnuje rozšiřování a modernizaci tenisové infrastruktury.Toto je naše odpověď na poptávku hlášenou sportovní komunitou. Jsem přesvědčen, že díky finančním prostředkům a podpoře našeho ministerstva se stále více mladých lidí dokáže nadchnout pro hru tenisu a profesionální trénink v moderním zázemí umožní tenisovým adeptům jít ve stopách svých idolů.

Přeji vám všem plodné soutěžení v duchu fair play . Doufám, že během letošní série her jak ve Vratislavi a Bytomi, tak v Opavě a Ostravě nedojdou hráčům i divákům sportovní emoce. Ať vyhraje ten nejlepší!

Kamil Bortniczuk

ministr sportu a turistiky Polské republiky

Ivo Vondrák - hejtman Moravskoslezského kraje

Milí přátelé,

více než kdy jindy si uvědomujeme, jak důležitá je spolupráce mezi jednotlivými zeměmi, ale i mezi regiony. Jsem proto rád, že Moravskoslezský kraj se svými severními sousedy navázal spolupráci už v roce 2001. Slezské vojvodství je pro nás spřáteleným regionem nejen na základě podepsaných partnerství. Naše kraje toho mají hodně společného, oba jsou to průmyslové kraje, které procházejí transformací a připravují se na čerpání významných evropských prostředků.

Společně hledáme způsoby, jak zlepšit životní prostředí, čistota ovzduší je naším společným tématem. Sdílíme zkušenosti, navzájem se inspirujeme. Transformace ovšem není naším jediným styčným bodem. Oba regiony jsou si podobné i tím, že oba mají nádherné hory a řadu technických památek, proto může skvěle fungovat přeshraniční cestovní ruch.

Další důležitou oblastí je také oblast sportu a volnočasových aktivit. Partnerství našich krajů posilují i společné akce, jako je například tenisový Česko-polský pohár přátelství. Proto mě velice těší, že jsem mohl převzít záštitu nad turnajem, ve kterém se utkají naše tenisové naděje z řad mladších žáků. Všem hráčům přeji co nejlepší formu, ale také skvělé zážitky a nová přátelství. Organizátorům pak přeji pohodový průběh turnaje a spokojené tenisty, jejich fanoušky i diváky.

Ivo Vondrák

hejtman Moravskoslezského kraje